T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAKARYA / PAMUKOVA - Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Eyl

Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ailesi, yeni katılan öğretmenlerle birlikte kahvaltıda bir araya geldi. 2019-2020 Eğitim Ögretim Yılına hazır olduklarını ifade eden öğretmenlerimiz, yeni Eğitim Ögretim Yılının tüm öğretmem, öğrenci ve velilerimize hayırlı olması temennisinde bulundular.

Haz

Okulumuz yedi yıldır Tarih Öğretmeni olarak görev yapan Zerrin Keskin Kocaman öğretmenimiz artık aramızdan ayrıldı. Tutum, davranış ve disiplinli duruşuyla hepimize örnek olan Zerrin Hoca artık başka okulda görevine devam edecek. Kendisine okulumuzda ki özverili ve uyumlu çalışmalarından dolayı plaket veren Okul Müdürümüz Osman Aydın teşekkür ederek yeni görev yerinde başarılar diledi.

Haz

Okulumuzda Yeşilay haftası, Yeşilay Kulübü tarafından coşkuyla kutlandı. Teknolojiyi de etkinliğimize dahil ederek, Action Baund uygulaması ile öğrencilere, Yeşilayın önemi kavratilip eğlenceli bir şekilde farkındalık  oluşturulmaya çalışıldı. Etkinliğe katılan öğrenci, öğretmen ve velilerimize  tbm broşürleri dağıtılıp , kitap ayraçları hediye edildi.

Haz

2018-2019 Eğitim Ögretim Yılında Anadolu Teknik Programın birincilikle 12ATP A sınıfından Emrecan DOĞAN ve Anadolu Meslek Programını ise Necmi YAMAN birincilikle bitirdi. Okul Birincilerimize Belediye Başkanımız Sn. Güven ÖVÜN hediye verirken Okul Müdürümüz Osman AYDIN ise plaket verdi. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Haz

2018-2019 Eğitim Ögretim Yılını 508 öğrenciye karne vererek ve 85 öğrencimizi mezun ederek tamamladık. Öğrencilerimiz mezun olmanın sevinci yanında dört yıl eğitim gördükleri okullarından ayrılmanın hüznünü bir arada yaşadı. Törende kep atan öğrencilerimiz öğretmenleriyle vedalaştı. Mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarı, sağlık ve mutluluklar dileriz.

Nis

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü denetmenleri tarafından 12. Sınıf öğrencilerimize "Sosyal Güvenlik Hakları" konulu seminer verildi.

Nis

Gezi Kulübümüzün orfganize ettiği İzmir gezisinde öğrencilerimiz Kordon, Konak Saat Kulesi, Tarihi Asansör, Karşıyaka ve Balçoca gibi İzmir´in tarihi, kültürel ve turistik mekanlarını gezip gördüler.

Nis

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimiz verve Yılmaz ve Ebru Halil´in koordinesinde öğrencilerimizin hazırlamış olduğu Kutlu Doğum ve Kandik Programı öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Peygamber efendimize methiyeler okundu. Ayrıca ilahi grubumuz birbirinden güzel ilaheler seslendirdi. Katılımcıların büyük beğenisini toplayan programdan sonra katılımcılara lokum ikram edildi. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Nis

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürülüğümüz tarafından iki yıldır sürdürülen ´"İşte Erbap" Peojesi ile Mesleki ve Teknik Eğitimin tanıtımı amaçlanmaktadır. Bu kapsamda ilçemizde bulunan yaklaşık 440 ortaokul 8.sınıf öğrencilesinin okulumuzu ziyaret etmeleri sağlandı. Ziyaret eden ortaokul son sınıf öğrencilerine okulumuzda ki alanlarımız gezdirilerek alanlarımız ve mesleki teknik eğitim hakkında sunumlar yapılarak bilgiler verildi. 

Nis

Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliğinde düzenlenen 13. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının sloganı “Yapay Zeka” olarak belirlenmişti. Okulumuz robotik kulubü olarak yarışmaya dört mini sumo robot ile katıldı. Yarışmaya farklı kategorilerde katılan 900 robot arasından öğrencilerimizin samuray adını verdıği sumo robot ilk 50 ye girerek büyük bir başarıya imza attı.

Emeği geçen öğretmenlerimiz M.Oğuzhan SARIKAYA ve Mutlu USLU´ya , öğrencilerimiz Hüseyin SÖĞÜTLÜ ve Kemal Talha YALÇIN´a teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz.

Nis

3 Nisan 2019 tarihlerinde Çorum´da duzenlenen Okul Sporları Karate Türkiye Şampiyonasında okulumuz 10-G sınıfı  öğrencimiz Emre Kaşık Türkiye üçüncüsü oldu. Turkiye Şampiyonasına okulumuz üç sporcuyla katıldı. Diger iki sporcumuz finallerde rakiplerine elenirken Emre Kaşık üçüncülük  kürsüsüne çıkarak brons madalyayla döndü. Sporcumuzu tebrik ederiz.

Mrt

Okulumuzda bilişim bölümü öğrencileri tarafından Orman Haftası animasyonları hazırlanmıştır.Animasyon çalışmalarından bazılarının ekran görüntüleri aşağıda resmedilmiştir.

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığının tüm il ve ilçelerde düzenlemiş olduğu "Çanakkale Şehitlerine" adlı şiiri güzel okuma yarışmasında ilçemizden 20 yarışmacının katıldığı yarışmada okulumuz 9.sınıf öğrencisi Esra Ataman birinci oldu ve ödülünü İlçe Müftümüzün elinden aldı. Öğrencimizi tebrik ederiz.

Mrt

Kariyer Günleri kapsamında konuşmacı olarak davet ettiğimiz Argede Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Faruk Şengün okulumuz Bilişim Teknolojisi öğrencilerine  "Günümüzde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım" konulu konuşma yaptı. Sayın Faruk Şengün öğrencilerimize dünyadaki ve ülkemizdeki teknolojik gelişmelerden bahsederken yazılımla ilgili bilgiler verdi. Ayrıca geliştirmiş oldukları yazılımlardan da bahseden Şengün teknolojisi faydalı kullanma metodlarından da bahsetti. Sayın Faruk Şengün´e katkılarından dolayı teşekkür ederiz.  


 

Mrt

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında başlatmış olduğu "İŞ´TE ERBAP" projesi kapsamında mesleki teknik eğitim tanıtım faaliyetleri bu yılda devam ediyor. Okul Müdürümüz Osman AYDIN, Geyve´de Pamukova, Geyve ve Taraklı ilçelerimizin Okul yöneticilerine ve Rehber Öğretmenlerine mesleki ve teknik eğitim tanıtım semineri verdi. Katılımcılara mesleki ve teknik eğitim kurumları hakkında bilgi verildi.